Четвер, 14 січня 2021 00:01

Стало менше роботи для студентів

— Перша п'ятірка професійних сфер із найбільшою кількістю вакансій торік не змінилася. Це торгівля, промисловість, адміністративний, офісний персонал, кур'єри, водії, — розповідає експертка ринку праці Тетяна Пашкіна, 47 років.

— Стало менше роботи для студентів. Зазвичай вони були баристами, барменами, офіціантами, допоміжним персоналом. Зараз такі місця знайти важко, бо чимало закладів закрилися. Але катастрофічної ситуації на ринку праці немає. Багато власників зберегли "докризову" зарплату. Хто знизив виплати, робили це обґрунтовано — зменшилося навантаження, обсяг завдань.

2021-й стане роком установлення рівноваги на ринку праці. Постраждалі сфери зможуть надолужити втрачене, якщо не матимемо кризових моментів. Сподіваюся, надалі будуть затребувані фахівці з продажів, продавці-консультанти, медики, фармацевти, інженери, будівельники.

Головна зміна — перехід багатьох професій на дистанційну зайнятість. Але не всі компанії були готові до цього. Для них стало викликом перебудувати діяльність так, щоб люди відчували себе частиною ­команди. По-друге, довелося переосмислити відносини між керівництвом і працівником. Хто трудиться вдома, скаржаться на професійне вигоряння, перевантаження. Особливо гостро це відчувають жінки. Бо змушені виконувати дві-три ролі одночасно. Починаються негаразди зі здоров'ям — гіпертонія, гастрит, виразка, астма, проблеми з нервовою системою. Причина цього — відсутність живого спілкування, підтримки колег.

Зараз ви читаєте новину «Стало менше роботи для студентів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 912
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути