Понеділок, 04 серпня 2008 18:12

Цигарки з фільтром подорожчають на 50 копійок

 

Верховна Рада затвердила підвищені акцизи на цигарки. Із 1 вересня сигарети з фільтром подорожчають на 50 коп., без фільтру — на 22 коп.

Киянин Андрій Звягін, 24 роки, викурює не менше 20 пачок "Честер лайт" на місяць.

— Зараз їх продають по 3,40 гривні за пачку, а тиждень тому було на 15 копійок дешевше, — зауважує чоловік. — Я палю не менше, ніж раніше. Що, більший акциз уводять? То й що? Скільки викурював, стільки й далі куритиму.

Киянка Мирослава Стасюк, 20 років, палить півтора року. Купує дорогі марки — "Давідофф" по 6 грн та "Марльборо" — за 5.

— За день, якщо нервую, можу викурити півтори пачки, а інколи — дві сигарети, — каже. — Якби ціна зросла вдвічі, може б, і кинула палити. А 20–50 копійок — це несуттєве здорожчання.

Стасюк працює менеджером. На тютюн витрачає не більше 30–40 грн на місяць.

Кияни купують цигарки в супермаркетах або у вуличних торговок, які щоранку стоять біля метро. Поки що пачка "Прими" без фільтру коштує на вулиці 1 грн. У супермаркетах — 85 коп. Із вересня ціна зросте до 1,08 грн. Ту ж марку із фільтром продаватимуть не дешевше 1,99 грн. Поки що ціна — 1,50 грн.

Наступне підвищення ціни заплановане на січень 2009-го

— На володимирському ринку продають фірмові американські сигарети по 100 гривень за пачку, — каже Звягін. — Я пробував такі. Дуже міцні, але як затягуєшся, диму не відчуваєш.

Мирослава Стасюк купувала на базарі цигарки "Кіс", заборонені в Україні.

— Бабусі їх продають по 8 гривень за пачку, — каже дівчина. — А три можна вторгувати за двадцятку.

Пенсіонер із райцентру Теребовля Тернопільської обл. Степан Буката, 79 років, закупив 10 блоків "Прими", почувши про здорожчання.

— Папіроса рік може полежати, і ніц їй не зробисє, — каже. — Я й за совєтів торбу курива з Києва привозив, бо тут не було де купити. Дефіцит був. А теперечка накупив, аби зекономити. Закутаю в торбину, та й лежатиме.

Продаж цигарок після запровадження вищих акцизів не зменшиться, вважає Володимир Рябошлик, 58 років, екс-заступник міністра економіки:

— Нині в Польщі пачка цигарок на 10 гривень дорожча, ніж у нас. У Росії — на гривню дорожчі. Контрабандистам все одно буде вигідно переправляти цигарки в сусідні країни. Однак із 1 січня очікується чергове подорожчання акцизу — ще на 50 копійок.

Студентам дають 150 гривень за відмову від паління

Студентів Острозької академії в Рівненській обл. заохочують відмовлятися від куріння тютюну.
— До стипендії додають 150 гривень, — каже Андрій Демчук, 21 рік, голова "Братства спудеїв". — Якщо вся група підписується, що в них жодна людина не палить, то всю групу відправляють у подорож. Університет виплачує всім добові та замовляє автобус в Умань, Карпати або деінде.

Зараз ви читаєте новину «Цигарки з фільтром подорожчають на 50 копійок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода