Ексклюзиви
Вівторок, 05 червня 2007 17:24

Банкіри повідомлятимуть справжню ціну кредиту

З 5 червня українські банки повинні надавати клієнтам вичерпну інформацію, скільки доведеться заплатити за кредитом. Сюди включають відсотки, усі одноразові та щомісячні комісійні платежі, страховку і послуги нотаріусів. Таку постанову прийняв Національний банк України.

— Нині справжня ставка за кредитами удвічі-утричі вища, ніж заявляють банки у рекламі, — коментує Леонід Красавцев, 27 років, гендиректор компанії "Простобанк Консалтинг". — Приміром, якщо брати споживчий кредит у банку напряму, за рік доведеться повернути на 30 відсотків більше. Хоча в рекламі можуть обіцяти і 10 відсотків річних. При цьому треба принести довідку з місця роботи про доходи за півроку.

Позика за експрес-кредитом, без довідки про доходи, і за так званим "безпроцентним" кредитом може обійтися у 60–70% річних. Удвічі — до 100% річних — доведеться переплатити за спрощеною програмою кредитування "Дельта Банку" або "Ренесанс Капіталу".

За "безпроцентним" кредитом насправді сплачують 60–70 процентів річних

Однак кредитори можуть і "забути" розповісти про всі платежі, які стягуватимуть з клієнта.

— Не ведіться на спокусливу рекламу. Перед тим як підписати договір, слід обов"язково попитати у працівників кредитної установи, яку комісію з вас утримають, — продовжує Леонід Красавцев. — Поцікавтесь, чи бере банк одноразові чи щомісячні комісії за те, що клієнт повертає гроші банку. Можуть бути штрафи за дострокову сплату. Вимагайте назвати остаточну суму за кредитом. Порівняйте її з вартістю товару, на який позичаєте гроші. Тоді й дізнаєтеся про реальну вартість.

— У великих магазинах тепер працюють 4–5 точок, які оформлюють позики. Зверніться до кожної з них. Назвіть точну ціну товару, який хочете купити. Усюди вам обрахують реальну вартість. Тоді й порівнюйте, де умови найвигідніші.

Безпечніше отримувати кредит на пластикову картку, вважає Леонід Красавцев. Банк обов"язково інформує клієнта про вартість випуску й обслуговування картки та комісійні за видачу готівки.

Однак рішення Нацбанку поширюється тільки на банки. Небанківські фінансові заклади — "Єврокредит", "Інтерфінанс Україна" та кредитні спілки — і далі вказуватимуть лише проценти за кредитом.

Зараз ви читаєте новину «Банкіри повідомлятимуть справжню ціну кредиту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі