Ексклюзиви
Четвер, 01 листопада 2007 07:05

У Тернополі відкрили виставку творів соцреалізму

У художньому музеї Тернополя представили близько 30 картин українських художників 1950–1980 років.

— Ідею виставки "Мистецтво тоталітаризму. Соціалізм" я виношував 10 років, — каже 67-річний директор музею Ігор Дуда. — Ми не збираємося пропагувати мистецтво минулого, а хочемо показати молоді, на якій ідеології тримався 67 років Радянський Союз. Перед відкриттям виставки боявся, щоб не прийшли націоналісти та не побили все.

Усі картини у доброму стані. Тут є зразки тогочасного живопису, графіки і навіть дві скульптури — погруддя вчительки та робітника.

— Імен авторів не вказували, щоб нікого не образити. Ці полотна малювали колись на замовлення. Нині митці не хочуть, щоб їхні імена асоціювалися з радянським замовленням, — пояснює Оксана Войтович, 27 років, головний зберігач фондів. — Вирішили експонувати картини, бо молоде покоління зовсім не знає, яким було мистецтво кілька десятків років тому.

Експозицію присвятили 90-річчю жовтневої революції. На організацію витратили майже 100 грн. Стільки коштувало виготовлення червоних афіш із чорними серпом і молотом.

Зараз ви читаєте новину «У Тернополі відкрили виставку творів соцреалізму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6030
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути
Погода