Ексклюзиви
Вівторок, 21 серпня 2007 07:11

У річці Совиця подохла риба

Десятки кілограмів окунів та щук витягали 17 серпня з річки Совиця у селі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. Риба задихнулася через викиди неочищених стічних вод Лужанського експериментального спиртзаводу.

Два тижні тому в цій же річці рибу потруїли відходами заводу "Букофрукт", що займається переробкою яблук. Через несправність каналізаційного колектора до Совиці потрапили відходи яблучного концентрату.

— У річку в основному потрапили сорбенти — речовини, що поглинають різні хімічні сполуки, — розповідає голова Мамаївської сільської ради Сергій Угринчук, 42 роки. — Вони призвели до кисневого голодування риби. Подохли окуні та щука, які люблять живу воду, залишилися карасі та коропи. Риба помаленьку почала відроджуватися, та у п"ятницю у меліоративний канал річки вилилася брага зі спиртзаводу. Втрати будуть значно більші.

Наразі Чернівецька обласна екологічна інспекція з"ясовує причини аварії. На завод "Букофрукт" наклали штраф за завдані збитки — 300 грн.

— Ми повністю відповіли за наслідки аварійної ситуації, що була на нашому заводі, — говорить генеральний директор "Букофрукт" Сергій Гуменчук, 46 років. — У тому, що подохла риба, не варто винити лише нас та спиртзавод. Селяни Мамаївців та Шипівців зливають брудну воду в ту річку.

Зараз ви читаєте новину «У річці Совиця подохла риба». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2566
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути