Субота, 26 липня 2008 07:12

Тибетські ікони призначені для медитації

23 мальовані на полотні ікони-тханки з Тибету виставили у Львівському музеї історії релігії.

— Тханка — це живопис, який поєднує індійську, перську, кашмірську та непальську образотворчі традиції, — пояснює заввіділу музею Ірина Цебенко, 55 років. — Це ілюстрована розповідь про історичні та легендарні події, життя буддійських проповідників. Їх розміщують на стінах храмів і святих місць. На відміну від християнських ікон, біля цих зображень не молилися, а медитували.

Більшість ікон надійшли до фонду закладу в радянські часи з Ленінградського музею релігії й атеїзму. Частину творів придбали в приватного колекціонера у Львові. Виконані вони в XIX ст., одна — у XVIII.

— У Тибеті авторів тханка називають "ладжиба" — майстрами, які пишуть богів, — каже автор виставки Володимир Гарбузюк, 52 роки. — Для художника особливо важливим є дотримання усіх канонів, які регламентують не тільки положення фігур, а й вирази облич і жести.

Висота полотен — від 28 до 70 см. Вони мальовані фарбами на основі натуральних матеріалів — рослин і мінералів.

— За кольорами ікони можна визначити вік її автора, — продовжує Володимир. — Жовту та білу фарби використовували молоді художники, бо це колір сонця. Синім і зеленим малювали старші майстри.

Виставка триватиме до кінця серпня.

Зараз ви читаєте новину «Тибетські ікони призначені для медитації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода