Понеділок, 26 лютого 2007 17:44

Столітні ковані двері замінили дерев"яними

Ремонтики демонтували ковану браму з будинку біологічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка на вул. Саксаганського і встановили замість неї дерев"яні двері.

Це обурило членів Всеукраїнської спілки майстрів ковальського мистецтва.

— Будинок зведений 1907 року, того ж року в ньому встановили ковані двері, — розповідає старший викладач кафедри художнього металу Львівської академії мистецтв Орест Івасюта, 37 років. — Торік адміністрація університету зняла їх. Я так підозрюю, що браму ніхто не хотів реставрувати. Можливо, її навіть на металобрухт здали. А нові дерев"яні двері — дуже низької якості, на них поставили залізну решітку.

Есперти кажуть, що ковані двері, виготовлені на початку ХХ ст. у майстерні коваля-художника Яна Дашика, коштують близько 180 тис. грн.

65-річна чергова корпусу біологічного факультету Іванна Гула запевняє, що столітню браму з двору не вивозили.

— Залізні двері підперті до стіни, щоби не впали, — каже Гула. — Наша комендантша хотіла їх кудись здати, бо це історична пам"ятка. Але зараз вона хвора.

Зараз ви читаєте новину «Столітні ковані двері замінили дерев"яними». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі