Середа, 18 червня 2008 07:13

Добрива виробляють із мулу

На львівському дріжджовому заводі "Ензим" почали випуск екологічних добрив "АгроБеллум". Їх виготовляють із мулу очисних споруд підприємства. Таке виробництво поширене на харчових заводах у всьому світі.

— Виробляти добрива почали після запуску на "Ензимі" дільниці зневоднення аеробного мулу, — розповідає Іван Настасяк, провідний фахівець "Ензиму". — Живі бактерії, які очищують стічні води, активно розмножуються. Надлишок цих мікроорганізмів відбираємо та зневоднюємо до потрібної консистенції.

Нині "АгроБеллум" тестують в Інституті агроекології УААН, Інституті землеробства і тваринництва західного регіону та на фермерських полях області. Під час експерименту господарства отримують добрива безкоштовно.

— "АгроБеллум" — це органічне добриво, подібне за складом до гною, до того ж містить усі потрібні елементи для рослин: азот, фосфор, калій, — розповідає Віра Бульо, 60 років, кандидат сільськогосподарських наук Інституту землеробства і тваринництва західного регіону. — Ми випробовували його в лабораторних умовах. Підживляли ячмінь, горох та редиску. Негативного впливу не відмітили.

Тестування добрива триватиме до жовтня.

Зараз ви читаєте новину «Добрива виробляють із мулу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода