середа, 04 лютого 2009 08:48

У Обами до Росії є безпрецедентна пропозиція

У Обами до Росії є безпрецедентна пропозиція
Президент США Барак Обама збирається запропонувати Росії безпрецедентний план зі скорочення озброєнь. Згідно з ним, обидві країни скоротять ядерний арсенал на 80%, а кількість ядерних боєголовок, як в США, так і в Росії має скоротитися до тисячі, пише газета The Times.

За відомостями видання, переговори зі скорочення озброєнь вестиме спеціальний комітет під керівництвом Гері Сеймора, який займався нерозповсюдженням ядерної зброї в адміністрації Біла Клінтона. Займатися переговорами буде Держдепартамент США на чолі з Хіларі Клінтон.

Як відзначає британське видання, угода про скорочення ядерного арсеналу між США і Росією неодмінно торкнеться і Великої Британії, що має 160 ядерних боєголовок, а також інших ядерних держав.

Ключовим моментом в ініціативі Обами стане перегляд рішення попередньої адміністрації США про розміщення в Європі елементів американської системи ПРО, проти якого активно заперечує Москва.

Обама пропонує скоротити ядерний арсенал на 80%

Як раніше повідомляла Gazeta.ua, угода про розміщення радара системи ПРО на території Чехії було підписано США і Чехією в 2008 році за Джорджа Буша; другий елемент системи - зенітно-ракетні комплекси "Петріот" - має бути розміщений в Польщі, проте США вдалося досягти лише попередньої угоди з цього питання. Росія, нагадаємо, виступає проти ініціативи США, стверджуючи, що американська ПРО поблизу російського кордону представляє загрозу безпеці країни.

На початку листопада 2008 року Дмитро Медведєв заявив, що Росія розмістить в Калінінградській області ракетні комплекси "Іскандер" для протистояння американській системі ПРО. Пізніше, проте, в МЗС РФ уточнили, що про розміщення "Іскандерів" можна говорити лише як про потенційно можливе і що роботи з установки комплексів ще не розпочаті.

Gazeta.ua нагадує, що Обама зобов"язався здійснити скорочення ядерного озброєння одним з головних завдань свого президентства і першим кроком відновити переговори з Росією про заміну Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1), підписаного в 1991 році - термін дії договору закінчується в грудні. В рамках цього договору, обидві країни повинні були скоротити свої ядерні запаси приблизно з 10 тис. до 5 тис. одиниць з кожного боку.

Про підготовку до розробки нового договору СНО-2 російські ЗМІ повідомляли в грудні 2008 - січні 2009 року, проте, жодної конкретної інформації про його ймовірний зміст не було. Як очікується, обговорення СНО-2 може стати однією з тем візиту Обами до Росії. За непідтвердженими даними поїздка повинна відбутися в квітні.


Довідка від Gazeta.ua:

За станом на січень 2009 року у складі стратегічних сил Росії знаходилося 678 стратегічних носіїв, здатних нести 3081 ядерний боєзаряд.

У складі Ракетних військ стратегічного призначення знаходиться 426 ракетних комплексів, здатних нести 1586 ядерних боєзарядів. В даний час на озброєнні РВСП знаходяться 75 важких ракет Р-36МУТТХ і Р-36М2 (SS-18), 97 ракет УР-100НУТТХ (SS-19), 189 рухомих ґрунтових комплексів Тополь (SS-25), 50 комплексів Тополь-М шахтного базування (SS-27) і 15 мобільних комплексів Тополь-М (SS-27).

У складі Військово-морського флоту знаходиться 14 стратегічних ракетоносців. Балістичні ракети, якими оснащені ракетоносці, здатні нести 611 ядерних боєзарядів. На Північному флоті базуються шість ракетоносців пр. 667БДРМ (Delta IV), які несуть 92 ракети Р-29РМ (SS-N-23) та два ракетоносці пр. 667БДР (Delta III). На Тихоокеанському флоті базуються чотири ракетоносці пр. 667БДР (Delta III). В даний час ракетоносці 667БДР (Delta III) несуть 81 ракету Р-29Р (SS-N-18).

До складу стратегічної авіації входить 79 важких бомбардувальників, що здатні нести до 884 крилатих ракет великої дальності. В даний час на озброєнні дальньої авіації знаходиться 15 бомбардувальників Ту-160 (Blackjack) і 64 бомбардувальники Ту-95МС (Bear H). Бомбардувальники озброєні крилатими ракетами Х-55 (AS-15) різних модифікацій.

У складі космічного ешелону системи раннього попередження в даний час працюють п"ять супутників - три на високоеліптичних орбітах та два геостаціонарних. Супутники не здатні забезпечувати цілодобове спостереження за районами базування балістичних ракет на території США.

За матеріалами Gazeta.ua, NEWSru.com, Lenta.ru, "Стратегічне ядерне озброєння Росії"

Зараз ви читаєте новину «У Обами до Росії є безпрецедентна пропозиція». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути