Ексклюзиви
Четвер, 15 червня 2017 12:42

Зіграйте у Minecraft — і зрозумієте, як врятувати світ — IT-експерт

Зіграйте у Minecraft  — і зрозумієте, як врятувати світ — IT-експерт
ІТ-експерт Ігор Новіков: конфлікт поколінь та зміна клімату викличе страшну турбулентність у світі / Фото: Gazeta.ua

Найближчим часом у світі та Україні нас очікує страшна турбулентність. Триватиме 10-15 років. Про це розповів в інтерв'ю журналу "Країна" ІТ-експерт, засновник SingularityU Kyiv Chapter – офіційного представництва Університету Сингулярності в Україні Ігор Новіков.

"Оаз спокою буде вкрай мало. Якщо з цього вийдемо з новою моделлю суспільства і його інститутів, з новим поколінням за кермом і глобальним баченням, майбутнє нас очікує доволі цікаве і непогане. Ера достатку, яку пророкують утопісти футурології, цілком імовірна. Та чи зможемо дійти до неї? Що станеться в цій страшній турбулентності? Завершу думку загадкою: зіграйте у Minecraft чи іншу комп'ютерну гру — і зрозумієте, як врятувати світ. Це найпростіший спосіб", - говорить ІТ-експерт.

Нині всі соціальні інститути не відповідають реаліям, каже він.

"Найбільше турбує інститут виробництва і розподілу благ. Зараз це відбувається через роботу. А що буде, коли технології відбиратимуть її? Уже зараз під сумнів ставлять інститут шлюбу. Тут теж може виникнути нова модель: якими мають бути сім'ї, як ростити дітей. Інститут державності теж застарів. Розробляють технологію детектора брехні, яку вбудують у мобільний телефон. Що тоді буде з політикою? А з бізнесом? З маркетингом? А з нашими стосунками?",- запитує Новіков.

"Турбулентність" викличе конфлікт поколінь та зміна клімату.

"Піднімається температура Світового океану. Та лякає не фільм "Післязавтра", а глобальна міграція. До 1940-х її оцінюють у мільярд людей. Як реагує на міграцію сучасний світ, показує Євросоюз. Там рахунок йде на мільйони, а буде - на мільярди. Ці виклики за всіма прогнозами зосереджені на відрізку 10-20 років", - запевняє він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: IT- експерт розповів, у чому Україна випереджає США

Повну версію інтерв'ю з Ігорем Новіковим читайте в новому номері журналу "Країна" від 15 червня 2017-го.

Зараз ви читаєте новину «Зіграйте у Minecraft — і зрозумієте, як врятувати світ — IT-експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 23743
Голосування Як карати копачів бурштину?
  • Штрафувати на великі суми
  • Садити у тюрму
  • Легалізувати
  • Силою змушувати відновлювати природу
  • Залишити як є
  • Свій варіант (у коментарях)
Переглянути