Ексклюзиви
Пʼятниця, 21 грудня 2007 11:59

За $100 в Україні можна замовити вбивство

За даними Головного управління боротьби з організованою злочинністю, в період з 2000 по 2007 в Україні зареєстровано 101 людину, що скоїла злочин за статтею 115 частини 2 Кримінального кодексу. У побуті цих людей називають найманими вбивцями чи просто кілерами.

Проаналізувавши дані головного управління боротьби з оргзлочинністю МВС України і інформацію власних джерел, газета Сьогодні склала статистичний огляд замовлених вбивств в Україні.

Виявилось, що 7% кілерів виконують свою роботу за ціною до $100 за замовлення, 3% виставляють рахунок в розмірі до $500, 21% готові скоїти вбивство за $1000, 38% – за $5000. Висококласні "фахівці" йдуть на ризик лише при оплаті в розмірі від $50 000 до $ 200 000 (по 7% і 3% відповідно).

Цікаво, що 83% найманих вбивць складають люди від 18 до 35 років і лише 17% – люди старшого віку.

У 93% випадків для ліквідації жертви використовується вогнепальна зброя. Найчастіше це імпортні пістолети (24%), автомати, вироблені в країнах СНД (22%) і пістолети ТТ (20%). При цьому в 25% випадків відстань від кілера до жертви становить менш одного метра, а в 53% – понад 10 м. Відповідно, 22% вбивць вражають жертву з відстані від одного до десяти метрів.

У нас в країні майже немає професіоналів-кілерів

Найбільша кількість замовних вбивств відбувається в інтервалі між шостою і десятою годинами ранку (25%). З 18 до 22 годин роблять останній подих 23% жертв, а з 10 до 14 годин втрачають життя 21%. Найменш активно кілери діють з другої ночі до шостої ранку – статистика свідчить, що в цей час замовлених вбивств майже не буває.

35% вбивств відбуваються за місцем проживання жертви, 30% – на вулиці, 25% – в автомобілях і лише в 10% – в місцях відпочинку жертви.

Серед загиблих від рук кілерів переважають бізнесмени (50%) і лідери злочинних угруповань (30%). Державні діячі стають мішенню лише в 1% випадків.

При цьому 47% замовлень роблять з корисливих міркувань, 23% – бажаючи помститися. По 14% замовників звертаються до найманих вбивць з побутових причин і в ході переділу тих чи інших сфер впливу.

В той же час, на думку заступника начальника головного управління боротьби з оргзлочинністю МВС України Володимира Міщенкова, у нас в країні майже немає професіоналів-кілерів у їх класичному розумінні, – людей, що живуть тільки за рахунок замовлень, повідомляє КорреспонденТ.

Зараз ви читаєте новину «За $100 в Україні можна замовити вбивство». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 27499
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода