Ексклюзиви
Вівторок, 25 вересня 2007 13:48

Виявлено зв"язок між скороченням життя і браком сну

Люди, які сплять п"ять і менше годин на добу, живуть менше від тих, хто відводить на сон сім годин, стверджують британські вчені. Не менш шкідливий і надлишок сну: люди, які проводять у ліжку вісім і більше годин, вмирають раніше. Науковці з Уорвікського університету та Лондонського імперського коледжу використовували дані про тривалість сну 10308 державних цивільних службовців, зібрані в 1985-1988 роках, і оновлені в 1992-1993 роках. Спостереження за учасниками велося протягом 17 років.

Проаналізувавши наявні дані за вказаний період, дослідники виявили, що люди, які відводили на сон п"ять і менше годин на добу, вдвічі частіше вмирали від серцево-судинних захворювань. У цілому, рівень смертності в цій групі був в 1,7 разів вище, ніж у групі службовців, що спали по сім годин на добу.

Брак сну асоціювався з підвищеним ризиком надбавки у вазі, гіпертонією і цукровим діабетом 2 типу, повідомив один із авторів дослідження Франческо Каппучіо.

Серед тих, хто спав вісім і більше годин, рівень смертності також був удвічі вищим, ніж у людей, що спали сім годин на добу. При цьому збільшення смертності від серцево-судинних захворювань не спостерігалося. Дослідники не змогли пояснити цю залежність, проте припустили, що тривалий сон може бути ознакою депресії, або, в деяких випадках, свідчити про занепад сил, типовий для онкологічних захворювань, повідомляє ВВС.

Зараз ви читаєте новину «Виявлено зв"язок між скороченням життя і браком сну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2168
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути