Ексклюзиви
Вівторок, 07 серпня 2007 11:36

Виявлено найбільше злиття галактик (ФОТО)

За допомогою телескопа "Спітцер" астрономи виявили чотири великі галактики, що зливаються в одну гігантську, яка буде приблизно вдесятеро більша за Чумацький Шлях. Це найбільше злиття галактик з тих, що коли-небудь спостерігалися, повідомляється в прес-релізі Гарвард-Смітсоновського астрофізичного центру Злиття, або зіткнення галактик — звичайне явище у Всесвіті. Галактики, що близько одна до одної, гравітаційно взаємодіють і в деяких випадках можуть з"єднуватися в одну, на що потрібно близько мільйона років. Передбачається, наприклад, що через п"ять мільярдів років наш Чумацький Шлях зіллється з галактикою Андромеди. Зіткнень зірок при цьому, як правило, не відбувається, оскільки відстані між ними дуже великі.

Злиття однієї великої галактики з декількома малими неодноразово спостерігалися і добре описані. Відомі також випадки злиття двох однакових за розміром галактик, проте об"єднання відразу чотирьох крупних галактик (три мають приблизно той самий розмір, що і Чумацький Шлях, одна - в тричі більша) ще жодного разу не було зафіксоване.

Чотири яскраві точки в центрі — галактики, що поступово зливаються в одну.

 

Астрономи виявили четвірку, досліджуючи за допомогою "Спітцера" віддалене скупчення галактик під номером CL0958 4702. Скупчення віддалене від нас на п"ять мільярдів світлових років, так що фактично злиття давно відбулося і, як це часто буває в подібних дослідженнях, учені спостерігають за подіями минулого.

У інфрачервоному спектрі був виявлений незвично великий шлейф світла, в який входили чотири еліптичні галактики. Подальші дослідження за допомогою "Спітцера" й інших телескопів дозволили встановити, що решту світла складають мільярди зірок, "викинутих" із галактик при зіткненні. Надалі половина цих зірок буде втягнута в нову галактику. Галактики, що зливаються, позбавлені міжзоряного газу, тому утворення зірок не відбувається. Нова галактика складатиметься тільки зі старих зірок, але, не зважаючи на це, стане однією з найбільших галактик у Всесвіті, повідомляє Лента.ру.

Зараз ви читаєте новину «Виявлено найбільше злиття галактик (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3711
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути