Вівторок, 12 вересня 2017 20:32

В Україні середній клас домінує над елітою - експерт

В Україні середній клас домінує над елітою - експерт
Євген Глібовицький: "В Україні середній клас — це сила, що прагне змін. Натомість у багатьох країнах Заходу – це сила, що їм протистоїть" / Фото: Gazeta.ua

Рівень доходу та освіти не впливають на класову приналежність в Україні.

Про це розповів у інтерв'ю журналу "Країна" експерт із довготермінових стратегій Євген Глібовицький.

"Мій підхід - дві цінності й одна компетенція: гідність, широка відповідальність перед незнайомими людьми і критичне мислення. Ця група у нас зросла. За своїм соціальним капіталом вона домінує над іншими. Зокрема, над так званими елітами. Коли дивимося на порядок денний країни, там багато дискомфортних позицій для владної верхівки. Вони актуальні саме через ці групи", - пояснює експерт.

Зарплата й вища освіта мало про що говорять, каже Глібовицький.

"Вища освіта в Україні дуже знівельована. Диплом не свідчить про те, що ви вмієте добре думати. Зарплата - так само. Ринки не структуровані - одна й та сама робота може коштувати дуже багато або дуже мало", - говорить стратег.

На його думку, в Україні середній клас - це все ще сила, яка прагне змін. Натомість у багатьох країнах Заходу – це сила, що їм протистоїть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, чому Росія зазнає краху

"Спочатку роботизація почала забирати робочі місця у тих, хто працював руками. Тепер вже середній клас почав програвати комп'ютерам, які заступають більш інтелектуальні функції. Середній клас перестав бути пожиттєвим статусом. Тепер треба весь час вчитися і перенавчатися, щоб бути на плаву. Це не всім подобається. Так працює глобальний ринок. І ми швидко прийдемо до цього", - додав він.

Повну версію інтерв'ю з Євгеном Глібовицьким читайте в журналі "Країна" від 14 вересня 2017 року.

Зараз ви читаєте новину «В Україні середній клас домінує над елітою - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі