Четвер, 17 липня 2008 08:31

В Англії дозволили вбивство під час самозахисту

У Великій Британії набув чинності новий закон, відповідно до якого жителі країни отримали право захищати себе від злочинців, не побоюючись кримінального переслідування за перевищення меж самооборони. Як пише газета The Daily Telegraph, тепер британці можуть захищати себе і своє майно будь-якими способами, зокрема із застосуванням зброї.

Видання зазначає, що прийняття закону відбулося після масштабної громадської кампанії, метою якої було розширення права людини на самооборону. Причинами такої кампанії стало як зростання злочинності, так і звинувачувальні вироки людям, які вбивали грабіжників, які проникли до їх будинків.

Тепер, пише The Daily Telegraph, кожен британець може зарізати або застрелити злодія, які прокрався до нього в будинок, або побити вуличного грабіжника.

Натомість наголошується, що такі заходи є припустимими тільки в разі раптового нападу. Закон забороняє громадянам самостійно вистежувати злочинців, влаштовувати їм засідки або переслідувати зі зброєю втікача.

Як пише The Daily Telegraph, представники опозиції, коментуючи законопроект, стверджували, що він має популістські цілі, а по суті нічого не змінює, оскільки люди, які давали відсіч злочинцям, і раніше вкрай рідко зазнавали кримінального переслідування, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «В Англії дозволили вбивство під час самозахисту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода