Пʼятниця, 22 лютого 2008 16:50

Учені знайшли вулкан у вулкані

Новий вулкан на території новозеландського міста Окленд відкритий місцевими вченими. Спільне відкриття було здійснене геологами інституту GNS Scіence і Оклендського інституту, коли ті проводили дослідження міської затоки Панмур Басейн.

Вчені виявили, що новий вулкан похований у жерлі вже відомого вулкану, виверження якого сталося 28 тисяч років тому.

Вулканолог доктор Грехем Леонард розповів, що вік відкритого вулкану може становити близько 10 тисяч років. Він заявив також, що знахідка виявилася "дуже хвилюючою".

За його словами, два вулкани, що діяли в тому ж самому місці вулканічного району на території Окленду - випадок винятково рідкісний.

"Більшість вулканів в Окленді здійснювали виверження тільки один раз, можливо, тільки за винятком вулкана Рангітото", - розповів Леонард.

Вчені-геологи Окленду вже біля трьох років проводять розкопки в рамках дослідницької програми, спрямованої на вивчення вулканів, принципи їхньої дії й захист міста від майбутніх вивержень, повідомляє Освітній портал.

Зараз ви читаєте новину «Учені знайшли вулкан у вулкані». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода