Середа, 30 січня 2008 08:53

Учені дізналися причину ожиріння

Дослідження канадських біологів з Queen"sUniversity пояснює, яким чином наша нервова система може управляти процесами ожиріння. Професори Уїльям Бендена та Іан Чін-Сан спільно працювали в лабораторії з крихітними черв"яками, що мають схожі з людськими нейромедіатори - хімікалії, які передають імпульси нерва. Дослідники виявили, що, коли певний рецептор нерва видалений, мікроорганізми стають малорухливими і набагато швидше накопичують жири в тканинах.

Учені змогли зрозуміти, як нейронні зв"язки стимулюють або забороняють дію мозкових медіаторів, що визначають відчуття апетиту, коли обмежили активність рецептора в одній сполучній нервовій клітині. Пошкодження цього рецептора привело до стрімкого нарощування жирової тканини. Фахівці припускають, що подібні дефекти в мозкових рецепторах приводять до фізіологічних змін. Це доводить, що нервова система багато в чому відповідальна за схильність людини до переїдання, повідомляє Newsland.

Зараз ви читаєте новину «Учені дізналися причину ожиріння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода