Ексклюзиви
Середа, 16 січня 2008 16:34

У Уругваї виявлені останки гігантського щура

У Уругваї був виявлений череп викопного гризуна величезного розміру. Довжина черепа, що чудово зберігся, складає 53 сантиметри. Гризун, якому належав череп, був віднесений вченими до нового вигляду Josephoartigasia monesi.

Для оцінки приблизних розмірів первісного гризуна учені використовували дані про співвідношення розмірів черепа і маси тіла 13 найближчих родичів J. monesi. За їхніми даними, вага стародавнього гризуна складала 1008 кілограм. За іншими оцінками, "щур" міг важити від 468 до 2586 кілограм.

Новий представник загону гризунів, можливо, є найбільшим з відомих на сьогоднішній день. Оцінна вага нинішнього "чемпіона" - Phoberomys pattersoni - складає близько 700 кілограм, проте J. monesi виграє при порівнянні розмірів черепа. Але ще не час робити висновки, вважає Інеш Горовіц з Каліфорнійського університету, Лос-Анджелес. Вагу P. pattersoni оцінювали, використовуючи інший підхід, а пряме порівняння розмірів первісних гризунів скрутне через невелику кількість останків, що збереглися.

Не дивлячись на значні розміри, J. monesi не був хижаком, а харчувався рослинною їжею. До такого висновку учені прийшли, виходячи з відносного невеликого розміру корінних зубів тварини.

Найкрупнішим сучасним гризуном є капібара - морська свинка, максимальна вага якої досягає 50 кілограм, повідомляє журнал Nature.

Зараз ви читаєте новину «У Уругваї виявлені останки гігантського щура». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1197
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути