Ексклюзиви
Пʼятниця, 18 липня 2008 13:55

У Франції стався витік радіоактивних речовин

Витік радіоактивних речовин стався на заводі з виробництва ядерного палива промислової групи Areva в Роман-сюр-Ізер (департамент Дром) у Франції в результаті прориву каналізації, повідомило в п"ятницю Агентство ядерної безпеки Франції (ASN).

"Перші аналізи показують, що витік не представляє ніякої загрози для навколишнього середовища, оскільки вміст урану дуже низький - декілька сот грамів", - заявила прес-секретар ASN Еванжелія Петі.

Небезпечні речовини витекли в ґрунт, на великій відстані від рівня ґрунтових вод, зазначили в ASN.

Витік стався на заводі FBFC, що належить компанії Areva.

"Три інспектори ASN відвідали завод з 01.00 до 05.00 годин ранку, щоб вивчити наслідки інциденту і перевірити, які заходи були прийняті компанією-власником", - зазначили в ASN.

Це вже не перший випадок витоку радіоактивних відходів у Франції за останній місяць. 9 липня витік 30 кубометрів радіоактивної урановмісної рідини стався під час промивки резервуару на території підприємства "Сокатрі" з виробництва ядерного палива в Трікастені. Рідина, що містила 12 грамів урану на літр, частково потрапила в річки Гафф"єр і Озон. Обмеження на споживання води, риболовлю, купання та зрошування були введені в трьох округах департаменту Воклюз на півдні Франції. Компанія Areva визнала, що до витоку призвели технічні помилки підприємства "Сокатрі", і прийняла рішення змінити директора заводу, повідомляє Подробности.

Зараз ви читаєте новину «У Франції стався витік радіоактивних речовин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода