Четвер, 03 квітня 2008 08:36

У Австралії викиди закачуватимуть під землю

У південному австралійському штаті Вікторія відкрилося підземне сховище газів, що викликають парниковий ефект.

Установка по уловлюванню, зріджуванню і довготривалому зберіганню вуглекислого газу буде єдиним підприємством такого типу в південній півкулі.

Вона уловлюватиме вуглекислий газ, що виділяється при спалюванні вугілля в тепловій електростанції, і направлятиме його в сховище, розташоване на глибині двох кілометрів під землею.

Вчені вважають, що цей експериментальний проект допоможе Австралії істотно зменшити викиди шкідливих газів, що створюють парниковий ефект.

Проте захисники навколишнього середовища сумніваються в доцільності нової технології подібного ізолювання парникових газів.

Австралійське сховище вуглецю знаходиться на місці старого родовища газу поблизу міста Уорнамбул на захід від Мельбурну.

В установках такого типу двоокис вуглецю від теплових електростанцій переводиться в зріджений стан і закачується глибоко під землю.

Учені, що декілька років працювали над проектом, вважають, що установка на півдні Австралії зможе поглинати 100 тисяч тонн газів, що викликають парниковий ефект.

Уловлювачі газів називають "гігантськими губками", які "вбиратимуть" вуглекислий газ. Експерти вважають, що зріджений газ може зберігатися під землею необмежену кількість часу.

Один з головних архітекторів проекту Пітер Кук розповів, що вчені пильно спостерігатимуть за новою технологією.

"Це буде, мабуть, сама багатопланова програма контролю за похованням двоокису вуглецю в світі. Це буде також один з найкрупніших світових експериментальних проектів", - сказав він.

"З нами співробітничатимуть декілька міжнародних організацій. Проект буде першою реальною перевіркою нової технології в австралійських умовах", - додав він.

Новий проект підтримують уряд Австралії і місцеві енергетичні і вугледобувні компанії, які прагнуть сприяти поліпшенню екології.

Є думка, що метод уловлювання вуглекислого газу може виявитися ефективним способом скорочення викидів вуглекислого газу, якщо вдасться добре герметизувати підземні сховища.

Весь процес, проте, може виявитися досить дорогим.

Екологи зі свого боку попереджають про те, що в цьому проекті як і раніше залишається багато невідомих обставин.

На їх думку, гроші, виділені на сховищі в штаті Вікторія, краще було б направити на розвиток технологій, що вже довели свою ефективність, таких як використання сонячної енергії і енергії вітру.

Нагадаємо, що нещодавно, 15 березня, на саміті в Брюсселі голови 27 держав ЄС домовились до березня майбутнього року прийняти закони, направлені на скорочення до 2020 року викидів в атмосферу на 20% - порівняно з 1990 роком.

Найбільші спори під час переговорів викликала проблема скорочення викидів, які припадають на частку енергоємних галузей промисловості, - таких, як металургія, автомобілебудування і виробництво цементу, повідомляє Би-би-си.

Зараз ви читаєте новину «У Австралії викиди закачуватимуть під землю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода