субота, 05 квітня 2008 17:05

США наполягають, аби Македонія якомога швидше стала членом НАТО

Президент США Джордж Буш упевнений, що Македонія, яка не одержала на саміті НАТО в Бухаресті запрошення вступити до НАТО, стане членом Альянсу, "щойно з`явиться така можливість".

Як передає ИТАР-ТАСС, про це Буш заявив у Загребі.

"Македонія здійснила непрості внутрішні реформи і робить значний вклад до міжнародних місій НАТО. Позиція США зрозуміла: Македонія повинна зайняти своє місце в НАТО якомога швидше", - заявив він.

Буш, який прибув до Хорватії, аби привітати її з майбутнім вступом до НАТО, виступив на столичній площі Святого Марка, де за екстраординарних заходів безпеки зібралися близько 6 тисяч представників місцевої політичної, ділової і культурної еліти. Його 15-хвилинна промова була присвячена питанням регіональної і міжнародної політики і перспективам залучення всіх балканських країн до структур Північноатлантичного альянсу.

"НАТО відкрита для всіх країн регіону. Ми вітаємо рішення Боснії і Герцеговини і Чорногорії зробити нові кроки у напрямку повноправного членства в НАТО ", - сказав глава Білого дому.

Як повідомляв УНІАН, 3 квітня Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер на прес-конференції за підсумками саміту НАТО в Бухаресті заявив, що Албанія і Хорватія одержали запрошення в НАТО, водночас вступ до Альянсу Македонії заблокувала Греція.

Саміт доручив Раді НАТО на рівні послів направити запрошення Македонії вступити до Альянсу одразу після того, як конфлікт з Грецією про назву цієї країни буде вирішений.

Разом з тим, країни-члени НАТО перенесли остаточне ухвалення рішення про приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в Альянсі на грудень 2008 року, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «США наполягають, аби Македонія якомога швидше стала членом НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути