Ексклюзиви
Пʼятниця, 31 серпня 2007 13:05

Що думають українські діти про вибори та політиків - соцдослідження

Що думають українські діти про вибори та політиків - соцдослідження
У передвиборні кампанії втягнуті навіть діти, які ще не мають права голосу. При цьому саме вони дають найбільш здорові оцінки тому, що відбувається в політичному житті України. Такі результати дослідження "Україна очима дітей", проведеного Інститутом Горшеніна в рамках річної програми "Ментальні основи вибору".

Десятикласниця Маша радить: "Припинити перевибори. Їх багато, а сенсу у них ніякого". У свідомості дітей вибори нерозривно пов"язані з даремною витратою грошей, порожніми обіцянками і безглуздими кампаніями.

Анастасія з Києва (10 клас) радить "більше грошей витрачати не на передвиборну кампанію, а на людей, які цього потребують. Просто, читаючи газети, бачиш такі цифри – 5 млн., 7 млн., від яких трохи не непритомнієш". Десятикласник з Сум упевнений: "Скоро будуть вибори, а гроші на фінансування відбиратимуть у людей".

Також діти указують і на очевидні для них "порожні" слогани, які політики підносять так, ніби серйозно в них вірять: "Раджу у передвиборній кампанії не вживати слоганів, що не мають сенсу, типу: "Мер усіх киян" або "Якщо немає слів, плюньте в мене"... оскільки це діє не на всіх" (9 клас, м. Київ).

Дев`ятикласниця Катя з Маріуполя дала більш ніж дорослу оцінку тому, що відбувається: "Мені не подобається політичний тиск на людей, які від безвиході роблять не завжди правильний вибір". І просто крик душі дев`ятикласниці з Києва: "Мені не подобається бардак, який відбувається в Україні, постійні перевибори, і кожного разу ці ...передвиборчі кампанії (дістало вже, чесне слово!)".

Коментуючи отримані результати, експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава підкреслив, що сучасні діти України – це якісно і принципово нове покоління з новими, європейськими цінностями.

"Наше дослідження показало, що сучасні українські діти украй чутливі до абсурду і відсутності сенсу. Їх не "забовтаєш", не візьмеш популізмом. Вони чітко фіксують розрив між словами і діями політиків", - відзначив експерт.

Застава зауважив, що українські діти дуже патріотичні щодо своєї країни, але самим хворим її місцем вважають політику. "Для дітей вони – функціонери, які повинні виконувати свої обов`язки. Більшість майбутніх виборців вже сьогодні кажуть, що точно вибиратимуть у владу інших кандидатів. Тому вже найближчими роками варто чекати переформовування вітчизняної політичної еліти", - заявив Володимир Застава.

Одним з найбільш показових, на думку експерта Застави, став твір харків`янки Юлії, що вчиться в 11 класі: "Я вважаю, що на даний час немає такої політичної сили, здатної в корені змінити ситуацію в Україні. Як майбутній виборець, я не бачу сили, гідної мого голосу"

Дослідження проводилося 18-20 серпня 2007 на базі Міжнародного дитячого центру "Артек". Дітям було запропоновано написати письмову роботу з запропонованих тем. Всього в дослідженні взяло участь 1603 дітей 3-11 класів зі всіх областей України. Обробка результатів здійснювалася методом контент-аналізу і якісного вивчення текстів дитячих творів, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Що думають українські діти про вибори та політиків - соцдослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 27299
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода