Ексклюзиви
Неділя, 04 березня 2007 17:39

Севастопольські громадські організації проти російської мови

10 громадських організацій Севастополя протестують проти прийняття міською владою "програми розвитку регіональної російської мови і російської культури в Севастополі на 2007-2011 роки"

Про це говориться в спільній заяві організацій.

Активісти громадських організацій вважають, що "штучне загострення теми російської мови є прикриттям фактичної діяльності влади з розподілу і перерозподілу власності і способом відвертання від цих питань уваги громадськості".

Автори документа заявляють, що "зміст названої програми грубо порушує Конституцію України (статтю 10 про державність української мови), фактично проголошуючи державною мовою в Севастополі російську, встановлюючи російську мову як єдину офіційну практично у всіх сферах суспільно-політичного, культурного, освітнього, інформаційного життя Севастополя".

Організації вважають, що, "ідеологічно програма, запропонована міською адміністрацією і міською радою, є агресивно антиукраїнською, спрямованою проти української мови і культури, спрямованою на формування зони мовно-культурного сепаратизму в Севастополі, на остаточний відрив міста від культурно-інформаційного простору України і на практичну заборону українського мовно-культурного комплексу в нашому місті".

Заяву підписали суспільний комітет Український Севастополь, громадська організація Конгрес українців Севастополя, Севастопольська Ліга Матері і сестри - молоді України, Севастопольська організація Всеукраїнська ліга українських жінок, Севастопольська міська громадська організація Євроатлантичний вибір, міська організація Всеукраїнського педагогічного суспільства ім. Ващенка, міська організація Союз українок, міська організація Союзу офіцерів України, Севастопольський курінь українського козацтва, Севастопольська організація Всеукраїнського суспільства ім. Олени Теліги.

Громадські організації вимагають невідкладного втручання в ситуацію держави з метою "недопущення розпалення в місті мовно-культурного антиукраїнського сепаратизму й агресивного розкольницького українофобства".

Бюджетом Севастополя на 2007 рік передбачено виділення 1 млн. грн. на реалізацію регіональної програми розвитку російської мови.

За матеріалами УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Севастопольські громадські організації проти російської мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 27634
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода