понеділок, 19 листопада 2018 10:07

Розповіли про схему зміни мобільного оператора із збереженням номера

Автор: kolomyia.today
  Як змінити мобільного оператора і зберегти свій номер
Як змінити мобільного оператора і зберегти свій номер

Нещодавно в Україні озвучили точну дату запуску нової мобільної послуги, яка дозволить змінити оператора, зберігши свій номер телефону.

Вже з 1 травня 2019-го абоненти зможуть випробувати цю інновацію.

Послуга з перенесення абонентських номерів ще відома, як МНП. Зручна для того, щоб не втратити важливі контакти, знайомства і зв'язки. Адже за звичайного переходу на іншого оператора і зміні номера втрачається безліч контактів, пише Сегодня.

В Україні про це заговорили відносно нещодавно. Закон, який передбачав збереження номера при зміні оператора, у нас з'явився ще 2010-го; очікувалося, що роком пізніше запуститься і сама послуга, але процес загальмувався. Перший тендер провели тільки 2016-го, після цього почалися тривалі судові розгляди з взаємними звинуваченнями від компаній, які брали участь у тендері. Однак Українському державному центру радіочастот (УГРЦ) все-таки доставили необхідне обладнання, а Національна комісія з держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації назвала точні строки запуску нової послуги посилання - 1 травня 2019-го.

За кордоном така послуга з'явилася ще наприкінці 90-х минулого століття, так як передбачалося, що це допоможе посилити конкуренцію між мобільними операторами.

Першими країнами, в яких це почало працювати, стали Великобританія та Нідерланди, а вже з 2000-х послуга поширилася і в інших європейських країнах. Україна залишилася чи не єдиною з пострадянських держав, де такої послуги немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запустили першу в світі мережу 5G

Виглядає ця процедура наступним чином:

1. Потрібно прийти до офіційного відділення, магазину того оператора, на який ви хочете перенести свій номер, і подати заявку. Її також можна подати і через інтернет.

2. У заявці необхідно буде вказати свої паспортні дані, бажаний час перенесення номера, і вибрати тарифний план, який вам підходить.

3. Заявку розглядатимуть протягом 8 робочих год., після чого відправлять її до центрального офісу.

4. Якщо заявка схвалена, новий оператор інформує про це абонента, видає нову сім-карту і починає обслуговувати його у своїй мережі.

Надання послуг не перериватиметься – ваш номер весь час буде активним, оскільки спочатку активується нова sim-картка, а потім деактивується стара.

Як абонент змінить оператора і залишить свій номер, тим, хто телефонує йому, повідомлятиметься, що цей абонент обслуговується в іншій мережі, тому плутанини не виникне.

Автор: 5 канал
  Як змінити мобільного оператора і зберегти свій номер
Як змінити мобільного оператора і зберегти свій номер

Насамперед, варто відзначити, що послуга перенесення номера буде доступна тільки для тих абонентів, які ідентифікувалися в мережі свого оператора, тобто пройшли реєстрацію або ж обслуговуються на контрактній основі.

Обмежень тут небагато, але якщо протягом 30 календарних днів після того, як заявка на перенесення номера була схвалена, абонент не прийшов до нового оператора, заявка анулюється, і він продовжує обслуговуватися у старого оператора.

Також переходити від одного оператора до іншого абонент зможе не частіше, ніж один раз на 30 днів, а саме перенесення даних з однієї мережі до іншої зможе зайняти від 24 год. до 3 робочих днів.

УДЦР повинен буде створити централізовану базу даних, в якій і зберігатиметься інформація про перенесені номери та абонентів. Після цього мобільні оператори створять свої локальні бази даних і підключать їх до центральної. Ці процедури повинні закінчитися вже до 1 лютого 2019-го, після чого з'явиться одна центральна база абонентів.

Послуга буде платною. Розмір оплати встановлюватиме безпосередньо сам оператор, щоправда, вже зараз зазначається, що сума буде чисто символічною та посильною для всіх абонентів.

Проти мобільних операторів Київстар, Vodafone та lifecell відкрив справи Антимонопольний комітет України. Там вважають, що з боку 3 найбільших мобільних операторів є ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Нещодавно оператори ввели 4-тижневі тарифні плани. Відтепер плату беруть за 28 днів замість календарного місяця у 30-31 день. Таким чином, у році "з'явився" додатковий місяць і абоненти замість 12 абонплат зобов'язані платити 13 разів.

Зараз ви читаєте новину «Розповіли про схему зміни мобільного оператора із збереженням номера». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути