Ексклюзиви
Вівторок, 15 липня 2008 11:05

Прем"єр-міністр Бельгії не витримав і подав у відставку

Прем"єр-міністр Бельгії Ів Летерм подав королю Альберту ІІ своє прохання про відставку.

Причиною такого рішення прем"єра став провал спроб уряду Летерма впоратись із політичною кризою, що охопила країну, пов"язаною з протистоянням між фламандськими й валлонськими партіями. Летерм заявляв про намір до 15 липня вирішити питання про надання більшої автономії регіонам, якої домагались фламандські партії.

Заяву прем"єр подав у понеділок, проте король Альберт поки не прийняв відставку. Як повідомляється в заяві королівського двору, Альберт "зважує своє рішення".

Спостерігачі допускають, що не відразу прийнята відставка може дати Летерму можливість вступити в переговори з представниками партій, що конфліктують. Проте сам прем"єр не висловлює впевненості в швидкому виході з кризи.

У своїй заяві Летерм хоча й зазначає необхідність продовження реформ, але називає розбіжності партій щодо майбутньої держави непереборними.

Віце-прем"єр Бельгії Дідье Рейндерс визнав, що робота, виконана урядом у сфері економіки для розв"язання кризи, перебуває під загрозою.

В результаті затяжної політичної кризи Бельгія жила без нового уряду з літа 2007 року. Криза загострилася після того, як 1 грудня монарх прийняв відставку кандидата в прем"єр-міністри, фламандського політика Іва Летерма, який вирішив відмовитися від дорученої йому монархом місії формування нового уряду, повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «Прем"єр-міністр Бельгії не витримав і подав у відставку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода