Четвер, 26 червня 2008 13:30

Палеонтологи виявили найпримітивнішу чотириногу істоту (ФОТО)

 
Палеонтологи виявили в Латвії останки найбільш примітивну з відомих чотириногих істот, повідомляє AssocicatedPress. Вік знахідки оцінюється в 365 мільйонів років. Робота авторів опублікована в останньому номері журналу Nature.

Знайдені в Прибалтиці череп, плечові і тазові кістки належать примітивній істоті Ventastegacuronica, яка пересувалося на чотирьох кінцівках, але мешкала переважно у воді. За знайденими останках учені приблизно оцінили довжину кінцівок V. curonica - ймовірно, вони були трохи довші 100 сантиметрів. На думку керівника дослідження, професора Університету Уппсали Пера Альберга (PerAhlbergа), на спині у цієї тварини зберігся плавник. Швидше за все, V. curonica були хижаками і харчувалися рибою, перебираючись з водойми у водойму по землі.

Найімовірніше, примітивні чотириногі V. curonica не були предками сучасних, які відокремилися від риб в Девонському періоді - близько 370 мільйонів років назад. Альберг вважає, що вони були тупиковою гілкою еволюції. Проте, вивчення будови цієї тварини може виявитися корисним для розуміння того, які морфологічні зміни супроводжували перехід від риб до наземних істот.

Зараз ви читаєте новину «Палеонтологи виявили найпримітивнішу чотириногу істоту (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода