Ексклюзиви
Понеділок, 03 березня 2008 16:06

Нова оборонна концепція Латвії припускає опору на НАТО

Уряд Латвії прийняв в понеділок нову Концепцію національної оборони, згідно з якою країна більшою мірою опирається на НАТО, ніж на власні сили, повідомили в прес-службі уряди Латвії.

Документ розвиває і доповнює концепцію національної оборони, прийняту раніше. Новий варіант передбачає розміщення на території Латвії у разі військової загрози військ союзників, перш за все - інших країн Північноатлантичного альянсу.

У концепції мовиться, що загрозою миру може стати боротьба, що "активізувалася, за природні ресурси, імпульси на початок гонки озброєнь, а також міжнародний тероризм і киберпреступность".

Згідно з документом нинішній розмір озброєних сил Латвії - близько шість тисяч чоловік - оптимальний і збільшення не потребує. При цьому передбачається, що у разі екстреної ситуації в ряди сил оборони можна буде призвати до 20 тисяч чоловік.

У документі наголошується також, що сили підвищеної мобільності повинні бути здатні взяти участь в операціях на відстані 5-15 тисяч кілометрів від Латвії, повідомляє РІА Новини.

Зараз ви читаєте новину «Нова оборонна концепція Латвії припускає опору на НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода