Середа, 02 липня 2008 13:50

Ніколя Саркозі звинуватили в підриві європейської єдності

Єврокомісар з торгівлі Пітер Мандельсон з Великобританії звинуватив президента Франції Ніколя Саркозі в тому, що його критика діяльності Єврокомісії на переговорах з ВТО підриває позиції ЄС.

Мандельсон заявив, що своїми заявами Саркозі послаблює ЄС в ключовий момент переговорів. Він відзначив, що мандат на переговори був довірений йому з відома всіх 27 членів ЄС і що Саркозі вносить розкол в єдину європейську позицію.

Перш ніж Франція заступила на пост голови ЄС, Саркозі дав інтерв"ю, в якому заявив, що Мендельсон при розробці нової угоди з ВТО приносить в жертву інтереси європейських сільськогосподарських виробників.

За словами Саркозі, Пітер Мандельсон і генеральний директор ВТО Паскаль Ламі розробили угоду, в результаті якої обсяг сільськогосподарського виробництва в ЄС скоротиться на 20 відсотків, а експорт - на 10 відсотків. При цьому роботу можуть втратити 100 тисяч людей.

Ніколя Саркозі відзначив, що не потерпить, щоб європейських сільгоспвиробників принесли в жертву "світовому лібералізму".

Раніше він виступив ще з різкішою заявою на адресу Мандельсона, відзначивши, що саме його ультраліберальна позиція на переговорах з ВТО стала причиною ірландського "ні" на референдумі за Лісабонським договором. У відповідь Мандельсон заявив, що не дозволить зробити з себе цапа відбувайла за провал референдуму, повідомляє ВВС News.

Зараз ви читаєте новину «Ніколя Саркозі звинуватили в підриві європейської єдності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода