Ексклюзиви
Четвер, 29 листопада 2007 11:21

На Венері виявили блискавки

Європейський космічний зонд "Венера-Експрес", що працює на орбіті Венери, підтвердив давню здогадку астрономів: на цій планеті існує таке атмосферне явище, як блискавки, причому практичні спостереження показують, що блискавки на Венері є доволі звичайним явищем. За словами астрономів, близько 30 років тому перший венеріанський апарат виявив наявність у атмосфері ознак електричної активності, які, з одного боку, могли свідчити про розряди блискавок, а з іншого – всього лише бути ефектом інтерференції. Тепер же магнітна антена "Венери-експресс" абсолютно точно вказала на те, що електричні явища – це розряди блискавок.

Фахівці стверджують, що факт наявності блискавок на Венері може істотно змінити уявлення про атмосферу цієї планети, оскільки електрика доволі сильно впливає на склад атмосфери планети. На відміну від земних блискавок, розряди яких рідко відбуваються вище за 5 – 7 км, венеріанські блискавки виникають на висоті близько 65 км над поверхнею планети, повідомляє УТРО.ru.

Зараз ви читаєте новину «На Венері виявили блискавки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5437
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути