Ексклюзиви
Середа, 23 квітня 2008 14:46

МВФ вказав на ознаки "перегріву" української економіки

Міжнародний валютний фонд вказує на ознаки "перегріву" української економіки.

Про це повідомила представник європейського департаменту МВФ Дора Іакова.

"Реальне зростання зарплат перевищує зростання продуктивності праці протягом кількох років, що являє класичний приклад прискорення розвитку, що призводить до "перегріву" економіки", - сказала вона.

Іншими ознаками перегріву економіки Іакова назвала занадто високий споживчий попит, що сформувався на українському ринку, у тому числі за рахунок збільшення соціальних виплат й обсягів споживчого кредитування.

Як наслідок, погіршується сальдо зовнішньої торгівлі, а також спостерігається зростання індексу споживчих цін і цін виробників.

Постійний представник МВФ в Україні Балаж Хорват відзначив, що в ситуації, коли спостерігаються ознаки "перегріву" економіки, доцільно активізувати проведення структурних реформ в економіці, що може дати позитивний ефект у середньо- і довгостроковій перспективі.

З погляду досягнення ефекту в короткостроковій перспективі, як підкреслив Хорват, необхідно прийняти заходи щодо вповільнення темпів зростання споживчого попиту, у тому числі шляхом стримування соціальних виплат, лібералізувати валютно-курсову політику, активізувати використання фіскальних важелів для контролю за динамікою попиту.

У квітні МВФ погіршив прогноз інфляції в Україні з 10,6% до 17,1% (у вимірі грудень до грудня) і поліпшив прогноз зростання ВВП із 5,4% до 5,6% в 2008 році, пишуть Українські новини.

Зараз ви читаєте новину «МВФ вказав на ознаки "перегріву" української економіки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24034
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода