Ексклюзиви
Середа, 25 квітня 2007 12:30

Мігрень покращує пам"ять в старості

Жінки, які страждають на мігрень, у меншій мірі схильні до природного вікового ослаблення когнітивних здібностей, повідомляє журнал Neurology.

Учені з Університету Джонса Хопкинса провели дослідження за участю 1448 жінок, 204 з яких регулярно страждали від нападів мігрені. Всі учасниці взяли участь в тестуванні когнітивних функцій, зокрема, пам"яті. Таке ж тестування було проведене через 12 років.

З"ясувалося, що на початку дослідження результати тестування когнітивних здібностей у жінок, страждаючих мігренню, були дещо гірше, ніж у інших. Через 12 років погіршення когнітивних здібностей спостерігалося в обох групах. Проте, у жінок, страждаючих мігренню, ослаблення когнітивних здібностей було на 17% нижче, ніж в контрольній групі. Найменше вікове ослаблення когнітивних здібностей спостерігалося у пацієнток з мігренню старше 50 років, повідомила керівник дослідження Аманда Калайджан (Amanda Kalaydjian).

Причини такого ефекту поки невідомі. На думку дослідників, певну позитивну роль можуть грати ліки від мігрені (зокрема, ібупрофен), дієта і спосіб життя пацієнтів, повідомляють Медновини.
Зараз ви читаєте новину «Мігрень покращує пам"ять в старості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5423
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути