Ексклюзиви
Середа, 02 квітня 2008 17:00

Майже третина британців - параноїки. Їм увижаються терористи і сексуальні маніяки

Група учених Інституту психіатрії в лондонському King"s College запросила добровольців "прокататися" у віртуальній імітації вагону метро. Результати експерименту довели, що параноїдальні думки відвідують психічно здорових людей набагато частіше, ніж прийнято вважати. Як відзначили журналісти The Times, майже третина британців бояться, що за ними хтось полює.

Для проведення дослідження група учених під керівництвом доктора Деніела Фрімана набрала 200 добровольців з різних прошарків суспільства. Всім учасникам видали устаткування для відтворення віртуальної реальності, яке імітувало чотирьоххвилинну подорож у вагоні лондонського метро між двома станціями. Вагон наповнювали "аватари", створені комп"ютером. Вони могли дихати, дивитися по сторонах і іноді зустрічатися поглядом з учасником експерименту. Один з "аватарів" читав газету, а інший іноді посміхався, якщо на нього подивитися.

Хоча всі персонажі поводилися абсолютно нейтрально, тобто не демонстрували ні ворожості, ні дружелюбності по відношенню до учасників, добровольці інтерпретували поведінку одних і тих же персонажів по-різному. Більшості поведінка "аватарів" здалася доброзичливою або нейтральною, проте 40% реагували неадекватно хоч би раз за час подорожі. NEWSru.

Зараз ви читаєте новину «Майже третина британців - параноїки. Їм увижаються терористи і сексуальні маніяки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі