Ексклюзиви
Вівторок, 26 лютого 2008 14:01

Майже половина американців змінили віру

Результати опитування показали, що більше 40 відсотків американців поміняли ті релігійні переконання, які їм прищепили в дитинстві, повідомляє газета The Washington Post.

Таке нестійке відношення сучасних жителів США до релігії фахівці пояснюють американською непостійністю, збільшенням числа релігійних меншин і зростанням кількості міжрелігійних браків. Зокрема, закохавшись в мусульманку, чоловік часто стає перед жорстким вибором: прийняти іслам або забути про неї.

Крім того, дослідження показує, що в наші дні віра американців стала більш індивідуалізованою. Розмиваються межі віросповідань. Близько чверті жителів США вважає себе "духовним, але не релігійним".

Число протестантів в США за останні роки знизилося до 51 відсотка жителів. Число католиків залишилося на рівні 24 відсотків, проте дослідники відзначають, що це не означає вірності корінних американців католицькій вірі. Просто спад місцевих католиків компенсується за рахунок емігрантів з Латинської Америки.

68 відсотків католиків, 80 відсотків протестантів і 76 відсотків іудеїв заявили, що сповідають свою релігію з дитинства.

Опитування проводилося серед 35 тисяч дорослих респондентів, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Майже половина американців змінили віру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5213
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода