Ексклюзиви
Середа, 16 квітня 2008 11:55

Майже 30% українців живуть за межею бідності - ООН

Глобальний стрибок цін загрожує підвищенням рівня бідності в Україні.

Про це заявив координатор системи ООН в Україні Френсіс О"Доннелл, відкриваючи міжнародну конференцію з питань подолання бідності.

Він зауважив, що, на думку багатьох експертів, нещодавні успіхи, досягнуті в зменшенні рівня бідності, які спостерігались в країнах Східної Європи протягом 10 останніх років, зараз знаходяться під загрозою "зростаючої невпевненості в світовій економіці".

За його словами, ця невпевненість проявляється у труднощах, пов"язаних з високою інфляцією в цих країнах, в тому числі й в Україні. Зокрема, це стосується цін на продукти харчування та енергоносії.

Ф.О"Доннелл зауважив, що, згідно з офіційною статистикою, незважаючи на економічне зростання України, яке проявилось у 2000 році, 28% населення живе за межею бідності.

Він підкреслив, що висока інфляція, зареєстрована у 2008 році, та моделі бідності, як в Україні, так і в більшості країн колишнього СРСР, відрізняються від широко розповсюджених світових моделей. Оскільки тут бідність існує в умовах розвиненої промисловості, висококваліфікованої робочої сили та відносно низького рівня безробіття.

"Для України бідність є досить новим явищем, причиною якого є перерозподіл ресурсів під час історичних змін в країні на шляху до ринкової економіки", - сказав він.

Представник ООН підкреслив, що, згідно зі статистичними даними, за останні 10 років українська нація втратила 4 млн. осіб. Разом з тим, за 6 років державне фінансування медицини зросло в 4 рази, а споживання ліків втричі, але рівень смертності в країні лише збільшився. За його словами, це пов"язано з великим рівнем корупції у цій сфері.

Ф.О"Доннелл зауважив, що найгірша ситуація в Україні зареєстрована у сільській місцевості, де проживає 40% українців, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Майже 30% українців живуть за межею бідності - ООН». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24064
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода