Ексклюзиви
Четвер, 08 травня 2008 15:42

Латвія та Литва схвалили конституційний договір ЄС

8 травня Сейм Литви ратифікував Лісабонський договір, який покликаний стати альтернативою європейської Конституції. Аналогічну процедуру сьогодні вже провели депутати парламенту Латвії.

За його затвердження проголосували 83 парламентарі, п"ять висловилися проти, 23 депутати утрималися. Деякі парламентарі назвали рішення литовського керівництва про приєднання до договору поспішним. Вони заявили, що ратифікацію слід було б пов"язати з продовженням роботи Ігналінської АЕС, яку Литва повинна закрити в 2009 році на вимогу Євросоюзу.

Нагадаємо, що спроба прийняти Конституцію ЄС, зроблена кілька років тому, провалилася. На референдумах, що проводилися у Франції і Нідерландах, жителі цих країн виступили проти документа. Враховуючи, що для вступу конституції необхідна згода всіх членів Євросоюзу, процес ухвалення конституції зайшов в безвихідь.

Нинішній договір майже всі члени ЄС затверджують шляхом ратифікації в парламенті. Єдиною країною, яка планує винести конституційний договір на референдум, стала Ірландія, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Латвія та Литва схвалили конституційний договір ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3941
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода