Понеділок, 23 червня 2008 16:15

Китай прийняв п"ятирічний антикорупційний план

Центральний комітет Комуністичної партії Китаю (ЦК КПК) розкрив деталі п"ятирічного плану (2008 - 2012 роки) по боротьбі з корупцією, повідомляє агентство Xinhua.

Зокрема, влада КНР має намір зосередитися на викорінюванні марнотратних витрат бюджетних коштів керівниками держкорпорацій. Їм наказано сформувати прозору демократичну систему управління держкомпаніями. Крім того, партія обіцяє заснувати спеціальний комітет, якому Політбюро ЦК КПК звітуватиме про свої дії з викорінювання корупції.

Партія також закликає китайські ЗМІ ширше брати участь у виявленні зловживань серед китайських чиновників.

Всім органам партії наказано неухильно виконувати всі деталі нового плану.

Політбюро ЦК КПК схвалило антикорупційний план 28 квітня.

Варто відзначити, що в квітні колишній глава шанхайського міськкому компартії Китаю Чень Ляньюй, який також був членом Політбюро компартії Китаю, був засуджений до 18 років в"язниці за звинуваченням в корупції.

Згідно доповіді "Протистояння корупції" компанії PricewaterhouseСoopers, в Китаї 72 відсотки глав компаній вважають корупцію "природною" і вважають, що її неможливо викоренити, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Китай прийняв п"ятирічний антикорупційний план». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода