Четвер, 12 червня 2008 08:07

Китай і Тайвань вперше за останні дев"ять років відновили діалог

Перші за останні дев"ять років переговори між представниками Китаю і Тайваню розпочалися в Пекіні в четвер. Передбачається, що сторони спробують домовитися про розширення кількості чартерних авіарейсів між материковим Китаєм і островом Тайвань, які не мали регулярного транспортного сполучення впродовж 59 років.

"Сторони досягли консенсусу з приводу побудови взаємної довіри, а також перенесення на невизначений період питань, з яких ми не можемо досягти згоди", - заявляв раніше лідер правлячої на острові партії "Гоміньдан" Босюн, повідомляє РИА "Новости" з посиланням на агентство Синьхуа

Обговорення розвитку відносин між берегами Тайваньської протоки помітно активізувалося після того, як на виборах голови адміністрації Тайваню 22 березня переміг кандидат від партії "Гоміньдан" Ма Інцзю.

"Гоміньдан", яка виступає за розвиток зв"язків із материковим Китаєм, фактично почала контролювати і місцеву адміністрацію, і місцеві законодавчі збори.

Партія отримала 81 з 113 депутатських місць на виборах в законодавчий Юань, які відбулися 12 січня.

Відношення між берегами Тайваньської протоки були практично перервані після того, як в 1949 році на острів бігли прихильники партії "Гоміньдан", які зазнали поразку у війні з комуністами.

Покращення відносин між Пекіном і Тайбеем розпочалося весною 2005 року, коли голова "Гоміньдана" вперше за більш ніж 50 років відвідав материковий Китай, повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «Китай і Тайвань вперше за останні дев"ять років відновили діалог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода