Ексклюзиви
Понеділок, 28 січня 2008 10:18

Кашель може бути симптомом складного захворювання

Часто, ми не звертаємо увагу на кашель, легке нездужання, поганий апетит і ряд інших симптомів, що на перший погляд є чимось звичайним. Але сучасні методи обстеження дозволяють вчасно розпізнати недугу і попередити небезпечне захворювання своєчасно, на ранніх етапах його розвитку Кашель — це складна захисно-пристосовна реакція організму, спрямована на виведення з дихальних шляхів чужорідних тіл та/або патологічного трахеобронхіального секрету і, таким чином, на збереження ефективного проведення повітряного струменя дихальним трактом.

— Кашель, — розповідає лікар-пульмонолог СМ-Клініки Леонід Юрійович Петруша, — є однією з поширених скарг, з приводу якої пацієнти звертаються до лікаря. Загальноприйнято розцінювати кашель як легеневий симптом, проте необхідно пам"ятати, що існує понад 53 причини появи кашлю. Серед них не тільки патологія бронхолегеневої системи, а й захворювання серця, навколоносових пазух, шлунково-кишкового тракту, дія деяких лікарських препаратів і багато інших станів.

Труднощі виникають, зазвичай, при встановленні причини хронічного кашлю,  що погано піддається лікуванню. Тривалість хронічного кашлю перевищує 3 місяці. Причини його різноманітні: бронхолееневі захворювання (хронічний бронхіт, бронхіальна астма, пухлини бронхів, інтерстиціальні захворювання легенів, туберкульоз, синдром пост назального набряку, рак легені, метастатичні пухлини тощо), поза легенева патологія (пухлини середостіння, аневризма аорти, мітральний стеноз, лівошлуночкова недостатність, синусит, гастроезофагеальний рефлюкс, психічні порушення), побічна дія ліків.

На початку діагностичного пошуку вирішальне значення мають рентгенологічні дані. Лікування кашлю слід починати з усунення його причини. Із загальних рекомендацій можна відзначити достатнє споживання рідини, зволожене повітря в кімнаті. Необхідні проведення оцінки характеру кашлю, а при продуктивному (вологому) кашлі — характеру відокремлюваного, виявлення наявності або відсутності бронхоспазму (утрудненого дихання). Необхідно знати, що лікування кашлю не зводиться до його придушення, повідомляє Newsland.

Зараз ви читаєте новину «Кашель може бути симптомом складного захворювання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 510
Голосування Хто нині - найкращий боксер світу незалежно від вагової категорії?
  • 1) Сауль Альварес
  • 2) Василь Ломаченко
  • 3) Теренс Кроуфорд
  • 4) Олександр Усик
  • 5) Наоя Іноуе
  • 6) Тайсон Ф'юрі
Переглянути
Погода