Четвер, 07 лютого 2008 14:13

Імператорські пінгвіни побачать сьогодні затемнення Сонця

Сьогодні, 7 лютого, в перший день першого місяця за місячним календарем країн Південно-Східної Азії, в Південній півкулі Землі можна буде спостерігати перше цього року сонячне затемнення.

Затемнення можна буде побачити, знаходячись в Антарктиді або в країнах Австралії і Океанії.

Воно буде кільцеподібним, оскільки Місяць опиниться дещо далі від Землі, ніж звичайно, і не зможе повністю закрити сонячний диск. Видовище затемнення буде особливо гарним у берегів Антарктиди - темний диск Місяця охопить сяюче коло.

Але це явище зможуть спостерігати не мільйони і не тисячі, а, можливо, тільки десятки людей. Його побачать тільки моряки і туристи, що опинилися у цей момент біля берегів Антарктиди.

Часткове ж затемнення можна буде спостерігати також в Австралії і Океанії, але там не побачать сонячної корони навколо Місяця.

Українці зовсім не зможуть побачити затемнення, оскільки його смуга не пройде по території Європи і Азії.

Нагадаємо, що в грудні минулого року на Сонці почався новий 11-річний цикл активності, який, як правило, викликає появу нових магнітних полів. За прогнозами фахівців NASA, пік нинішнього циклу припаде на 2011-2012 роки, повідомляє Корреспондент.net.

Зараз ви читаєте новину «Імператорські пінгвіни побачать сьогодні затемнення Сонця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода