Ексклюзиви
Четвер, 03 квітня 2008 15:08

Франція направляє до Афганістану додаткові сили

Франція направляє на схід Афганістану додатковий батальйон, близько 800 військовослужбовців, щоб посилити міжнародний військовий контингент (ISAF), що знаходиться в країні, повідомляє французька Le Figaro.

Спочатку про це заявив прес-секретар НАТО Джеймс Аппартурай, а в четвер, 3 квітня, інформацію про відправку ще одного французького батальйону до Афганістану підтвердив сам президент Франції - Ніколя Саркозі.

Як відзначає Le Fiagaro, даний крок Франції має послабити напругу між союзниками по НАТО щодо внеску країн - членів альянсу в операції з забезпечення безпеки в Афганістані.

США, Великобританія, а також керівники НАТО не раз дорікали європейським країнам, таким як Німеччина, Франція та Італія, в тому, що вони діють недостатньо активно, перекладаючи всю тяжкість боротьби з талібами в південних провінціях на плечі союзників по коаліції.

Посилаючи до Афганістану ще 800 військовослужбовців, Франція, як відзначає Le Figaro, фактично надає негласну допомогу Канаді, яка вже втратила 60 чоловік і заявила, що не зможе тримати свій контингент в країні, якщо не отримає підкріплення як мінімум в 1000 солдатів.

Поки точно не відомо, чи будуть французькі військовослужбовці брати участь в бойових діях проти бойовиків "Талібану". Французький контингент в Афганістані налічує 1700 військовослужбовців, які дислокуються переважно в Кабулі. Близько 200 чоловік (пілоти і механіки) обслуговують шість бойових літаків, розташованих на аеродромі в Кандагарі. Ще 280 військовослужбовців займаються підготовкою і навчанням афганської регулярної армії. Крім того, в Індійському океані розташовуються кораблі ВМС Франції, покликані подавати підтримку афганському контингенту, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Франція направляє до Афганістану додаткові сили». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода