Пʼятниця, 18 березня 2016 12:54

Експерт пояснив, чому Україна опустилася у рейтингу щастя

Експерт пояснив, чому Україна опустилася у рейтингу щастя
Євген Головаха Фото: news.bigmir.net

Україна посідає низькі позиції у світовому рейтингу щастя, бо той здебільшого враховує статистичні дані, ніж суб'єктивну оцінку людей.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів соціолог Євген Головаха.

"Рейтинг щастя серед країн визначається за об'єктивними статистичними показниками. Його розроблено для ООН. Враховують ВВП на душу населення, екологічну ситуацію, порядок у країні. Йдеться не про те, як почуваються громадяни, а які умови створює країна, щоб вони відчували себе щасливими. Це - не рейтинг щастя, а рейтинг - добробуту. Інтегральні показники виводяться не до українців, а до України", - сказав він.

"За останній рік Україна змістилася на 12 позицій, що цілком зрозуміло. Суттєво впало ВВП, немає порядку і політичної стабільності, війна. Перебуває на рівні країн Африки. Економіка залежить від зовнішніх преференцій. За минулий рік втратили 10% ВВП, от і опустилися. Економічний стан України - найгірший у світі. Немає такої країни, яка за 25 років настільки втратила б ВВП", - наголосив експерт.

Насправді, українці не такі вже й нещасні, переконаний Головаха.

"За опитуванням Інституту соціології НАНУ, у рейтингу щастя за суб'єктивними показниками Україна посідає вищі позиції у світі. Хоча у Європі, навіть за цим показником, - майже останні. Нещасніші за українців тільки болгари", - розповів він.

"Минулого року Київський міжнародний інститут соціології проводив дослідження. 57% українців вважали себе щасливими, або швидше щасливими, ніж навпаки (за даними опитування проведеного у травні 2015 року — ред.). Хоча, на Донбасі щасливими себе вважає тільки третина населення. У західному регіоні - більше двох третин, у центральному - більшість населення. За суб'єктивним показником ситуація в Україні - некатастрофічна", - наголосив соціолог.

Нагадаємо, Україна цього року посіла 123 місце зі 157 в рейтингу щастя серед країн. Опинилася між Кенією і Ганою. Найщасливішою виявилася Данія. Найменш щасливі люди живуть в Бурунді.

2015 року Україна посіла 111 позицію.

Зараз ви читаєте новину «Експерт пояснив, чому Україна опустилася у рейтингу щастя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25981
Голосування Як карати копачів бурштину?
  • Штрафувати на великі суми
  • Садити у тюрму
  • Легалізувати
  • Силою змушувати відновлювати природу
  • Залишити як є
  • Свій варіант (у коментарях)
Переглянути