Ексклюзиви
Пʼятниця, 25 травня 2007 12:27

Чорнобильські гриби ростуть завдяки радіації

Гриби, що використовують для свого розвитку енергію радіоактивного розпаду, виявлені в районі Чорнобильської АЕС групою дослідників під керівництвом Катерини Дадачової з нью-йоркського Медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна (США).

Гриби засвоюють радіоактивне випромінювання за допомогою чорного пігменту меланіну, який є у тварин і людей.

Мікроскопічні "чорні гриби", що ростуть на різних радіоактивних залишках в зоні аварії на ЧАЕС, як з"ясувалося при дослідженнях, належать до трьох видів: Cladosporium sphaerospermum, Cryptococcus neoformans і Wangiella dermatitidis. Їх "чорнобильські" різновиди росли значно швидше під впливом бета-випромінення цезію-137 (тобто потоку електронів), характерного для заражених територій.

"Активований" радіацією меланін в чотири рази більш ефективний в біохімічних перетвореннях в клітках грибів, встановила Дадачова.

Попередніми дослідженнями було встановлено, що гриби зростають навіть на випромінюючих радіацію уламках графіту усередині ізолюючого саркофагу, пише журнал Nature.

Зараз ви читаєте новину «Чорнобильські гриби ростуть завдяки радіації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4417
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути