Ексклюзиви
Субота, 06 вересня 2008 13:16

Чому людина посміхається у відповідь

Сміх іншої людини викликає реакцію в районі мозку, який відповідає за мімічні реакції, повідомили учені з університетського коледжу Лондона і Імперського коледжу Лондона.

Випробовуваним учені відтворювали серію звуків і вимірювали активність різних ділянок мозку за допомогою томографа. Частина звуків мала позитивне емоційне забарвлення (сміх, крики тріумфування), інша - неприємну (виск, скрип).

У премоторній області кори головного мозку всі звуки звуки викликали у відповідь реакцію випробовуваних. Активність нейронів цієї області керує лицьовою мускулатурою і мімікою. Але активність мозку була вища у відповідь на позитивні звуки.

Цей фізіологічний механізм лежить в основі мимовільної посмішки у відповідь на посмішку або дружнє вітання, вважають учені. Така реакція мозку соціально адаптивна, оскільки допомагає вибудовувати дружні взаємини в соціумі, повідомляє Не Болей.
Зараз ви читаєте новину «Чому людина посміхається у відповідь». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 56
Голосування 3 жовтня, "Динамо" - "Шахтар". Як закінчиться матч?
  • 1) перемогою "Динамо"
  • 2) нічиєю
  • 3) перемогою "Шахтаря"
Переглянути