Ексклюзиви
Середа, 24 жовтня 2007 14:18

Через вживання геномодифікованих продуктів імунна система знищує власний організм - експерт

25 жовтня в Женеві відбудеться вирішальний раунд переговорів зі вступу України до Світової організації торгівлі, при цьому невирішеним залишається питання обов"язкового маркування продуктів, що містять генетично модифіковані організми.

На це звертає увагу автор статті "На шляху України до СОТ може стати генна інженерія", що опублікована на сайті Ліга.

Автор нагадує, що Кабінет міністрів вирішив з 1 листопада 2007 року ввести зобов"язання про маркування генетично модифікованих продуктів харчування.

"Ні для кого не секрет, що США є одним з найбільших експортерів саме таких продуктів харчування. Тому, мабуть, їхні дії можна розцінити, як небажання втрачати ринки збуту для своєї продукції", - відзначає автор.

Генетично модифіковані організми - це організми, генетичний матеріал яких змінювався не внаслідок відтворення і/або природної рекомбінації, а через додавання модифікованого гену або гену іншого біологічного виду або різновиду організмів.

За словами доктора біологічних наук Катерини Картавої, медики не знають, які хвороби можуть здолати людину після вживання продуктів генної інженерії.

Після вживання таких продуктів буде відбуватися зміна антигенного складу тканин організму, внаслідок чого імунна система буде знищувати власний організм, - відзначає експерт.

Автор нагадує слова міністра економіки Анатолія Кінаха, згідно з якими, для вирішення питання генетично модифікованих продуктів потрібно діяти, виходячи з пріоритетів здоров"я українських громадян і жорсткого контролю якості продуктів харчування, що сьогодні надходять в Україну.

А поки Держпотребстандарт України наполягає на обов"язковому маркуванні хоча б продуктів дитячого харчування. Як відзначив Кінах, у всіх країнах Євросоюзу це є обов"язковою нормою.

За даними Всеукраїнської екологічної ліги, 90% українських продуктів харчування не містять генетично модифікованих організмів, відзначає автор.


Зараз ви читаєте новину «Через вживання геномодифікованих продуктів імунна система знищує власний організм - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12572
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути