Четвер, 29 травня 2008 11:51

Бізнесові кола України вибрали між СНД і ЄС (Опитування)

Український уряд не докладає достатніх зусиль для підтримки і сприяння виходу національного бізнесу на зовнішні ринки.

Як йдеться у переданих Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова результатах експертного опитування, такої думки дотримуються 81% представників центральних і регіональних органів державної влади, державних дослідницьких установ, фахівців недержавних аналітичних центрів та підприємців.

Більшість (56%) експертів вважає, що активному залученню українського бізнесу у світові торгівельні процеси перешкоджають як внутрішні (регуляторні, фінансові тощо), так і зовнішні (митні тарифи, ситуація на міжнародних ринках) бар"єри. При цьому понад третина (36%) опитаних дотримується думки щодо пріоритетності негативного впливу саме внутрішніх перешкод; лише 3% вважають, що причинами є негативні зовнішні фактори.

Досліджуючи ставлення експертів до зовнішньоекономічних векторів політики уряду (напрямів інтеграції), аналітики Центру Разумкова дійшли висновку, що більшість експертів (70%) вважають систему торгівельних відносин в рамках СНД неефективною і несправедливою. Через це 66% опитаних виступають проти приєднання України до митного союзу в рамках ЄврАзЕС.

Водночас більшість представників державних і бізнесових кіл (76%) переконані, що найбільшу вигоду Україна отримає від створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Бізнесові кола України вибрали між СНД і ЄС (Опитування)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24131
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода