Четвер, 26 червня 2008 17:49

Археологи виявили в Єгипті незаймані саркофаги

Група археологів Каїрського університету виявила під час розкопок в районі Саккари староєгипетські поховання священнослужителів і високопоставлених чиновників, повідомив представник Вищої ради у справах старовин Єгипту. Знайдені, зокрема, незаймані дерев"яні саркофаги, прикрашені різноколірними малюнками. Учені датують поховання шостим століттям до нашої ери.

Глава археологічної місії Ола аль-Уджейзі розповіла, що цього сезону продовжилося дослідження виявленої раніше гробниці і похоронної камери Вадж-Мес - голови староєгипетської поліції за часів Рамзеса Другого. Археологи розкопали численні коридори і прикрашені малюнкам і написами кам"яні плити.

Крім того, в гробниці виявлені залишки дерев"яних саркофагів і ушебті - спеціальні фігурки людей з схрещеними на грудях руками, що зображають тих, хто покоїться в саркофагах.

На думку учених, район Саккари, розташований за 20 кілометрів від Великих пірамід Гізи, вважався священним місцем і впродовж декількох століть використовувався для поховання крупних чиновників, вельмож і священнослужителів Давнього Єгипту, повідомляє РІА "Новини".

Зараз ви читаєте новину «Археологи виявили в Єгипті незаймані саркофаги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода