Четвер, 22 лютого 2007 11:39

Як українці ставляться до 23 лютого. Соцопитування

Як українці ставляться до 23 лютого. Соцопитування

36,5% громадян України сприймають 23 лютого як свято Радянської Армії. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центра Разумкова.

27% вважають 23 лютого святом всіх чоловіків, а 22% вважають цей день святом захисників Вітчизни. Для 9,4% респондентів це звичайний день. 1,8 % опитаних вважають 23 лютого святом Української Армії, такий саме відсоток громадян вважає це свято всенародним. Решта опитаних вагалися з відповіддю або дали інші відповіді.

Суттєво відрізняється ставлення до цього свята серед молоді та людей старшого покоління. Причому чим старше категорія населення, тим більший відсоток тих, хто вважає 23 лютого святом Радянської Армії. Найбільший відсоток таких громадян у віковій групі від 60 років (47,9%).

На противагу цьому серед респондентів віком від 18 до 29 років святом Радянської Армії цей день вважають 20,8%, а у віковій групі 30-39 років – 29,6%. Більшість молоді сприймає цей день як свято всіх чоловіків.

У Західному регіоні України переважна більшість громадян вважає 23 лютого звичайним днем (31,4%). На відміну від цього у Центральному регіоні цей показник становить 6,8%, на Півдні – 3%, а у Східному регіоні звичайним цей день вважають лише 2,3% громадян.

У цих трьох регіонах більшість вважає 23 лютого святом Радянської Армії (43,6% у Центрі, 41,5% на Півдні та 33,7% на Сході). У Західному регіоні днем Радянської Армії 23 лютого вважають 25,7% респондентів.

Дослідження провели з 2 по 9 лютого 2007 року. Опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Зараз ви читаєте новину «Як українці ставляться до 23 лютого. Соцопитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10858
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути