Понеділок, 12 березня 2007 15:43

70% автозаправок дурять українських водіїв

70% автозаправок дурять українських водіїв
Державний комітет України з питань технічного регулювання і споживчої політики (Держпотребстандарт) за результатами перевірок у 2006 році виявив, що на 70,6% автозаправних станціях (на 1 тис. 166 з 1 тис. 651 перевірених АЗС) нафтопродукти продають з порушеннями. Про це повідомили в прес-службі Держпотребстандарту.

Основні порушення, які зафіксували під час перевірок це:

- невідповідність якості нафтопродуктів вимогам нормативних документів;

- відсутність необхідної, доступної, достовірної і своєчасної інформації про нафтопродукти;

- відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки нафтопродуктів;

- експлуатація пальнорозливних колонок, які не пройшли держперевірку і на яких відсутні відлікові пристрої для індикації ціни нафтопродуктів і вартості відпущеної дози;

- порушення Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 20 грудня 1997 р. N1442, основною з яких є відсутність зразкових мірників, недоливи пального за рахунок перебільшення встановлених нормативними документами похибок пальнорозливних колонок, відсутність передбаченої Правилами інформації.

У 2006 році проінспектували понад 37,2 млн літрів бензинів автомобільних, з яких забракували і зняли з реалізації 4,7 млн літрів (майже 12,6%). Із забороненої до продажу кількості нафтопродуктів не мали необхідної інформації про товар 41%, реалізовувалися без документів, які засвідчують якість і безпеку 36%, не відповідали вимогам нормативних документів 23%.

За результатами перевірок впродовж 2006 року наклали 1 тис. 161 адміністративне стягнення на загальну суму 186 тис. грн.

До 226 суб`єктів господарювання застосували адміністративно-господарські санкції в розмірі 1,88 млн грн. Видали розпорядження про тимчасове припинення реалізації нафтопродуктів у 485 випадках, тимчасово припинялася діяльність 51 АЗС.

На 1 жовтня 2006 року в Україні налічувалося 1 тис. 745 підприємств, які вроздріб торгували нафтопродуктами через мережу автозаправних станцій, проти 1 тис. 896 підприємств станом на 1 жовтня 2005 року, передає УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «70% автозаправок дурять українських водіїв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9885
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути