Вівторок, 29 липня 2008 14:09

16 тисяч жителів Будапешта евакуювали через стару бомбу

На одному з будівельних майданчиків в центрі Будапешта увечері в понеділок, 28 липня, виявили бомбу часів Другої світової війни, повідомляє AFP. У зв"язку з цим власті евакуювали більше 16 тисяч чоловік, що проживають в радіусі одного кілометра від знахідки.

За інформацією агентства, в даний час бомбу обстежують експерти-вибухотехникі, які повинні вирішити, яким чином її знищити - провести контрольований вибух на місці або вивезти снаряд на спецполігон. Як очікується, жителям евакуйованих районів дозволять повернутися в свої будинки не раніше вечора.

Це вже не перший снаряд часів війни, виявлений в центрі угорської столиці останнім часом. Так, 16 липня після виявлення півтонної авіабомби на будівництві було евакуйовано близько десяти тисяч жителів центральної частини Будапешта. Раніше, в травні 2008 року були знайдені ще дві американські бомби, що не розірвалися.

Як відзначає агентство, за роки Другої світової війни бомбардувальники ВВС США скинули на Будапешт близько восьми тисяч тонн авіабомб, причому приблизно кожен дванадцятий снаряд так і не здетонував.

За матеріалами: AFP, Лента.ru

Зараз ви читаєте новину «16 тисяч жителів Будапешта евакуювали через стару бомбу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода