Будувати на Русанівських садах бізнес-центр і висотки чи перетворити їх на район котеджної забудови – це намагались обговорити минулого тижня на засіданні містобудівної ради.
Нині на 350 га вздовж Десенки — 4330 дачних ділянок. Землі в місті під забудову обмаль, тому на цьому місці краще звести багатоповерхівки, вважають архітектори.
— Третини цієї території вистачило б на зведення 128 тисяч квартир, — каже головний архітектор Києва Василь Присяжнюк, 62 роки. — Але за десять років дачні ділянки забудували багатоповерховими котеджами з підземними просторами й басейнами.
— Вы обманываете! — переривають виступ Присяжнюка розгнівані дачники, присутні на обговоренні. Вони наполягають, аби місто узаконило самовільні новобудови. Не погоджуються із прокладанням автодороги від метро Лівобережна до Московського мосту вздовж Десенки та нового мосту, бо це, мовляв, погіршить екологічний стан місцевості.
— Від нас приховують проект Подільсько-Воскресенського мосту, — запевняє "ГПУ" пенсіонерка Ніла Кудрявцева, 65 років. Її ділянка — за 150 м від майбутньої магістралі.
Узаконення самовільної забудови передбачає прокладку води, газу й каналізації, а також розширення вузьких дачних проїздів до 12 м. За нормами, треба будувати школу і два дитсадки, каже член містобудівної ради Тетяна Доценко. Тому все одно когось доведеться виселяти.
— Нас не спрашивают, нужны ли нам эти садики и школы, а мы живём без них — и ничего! — обурюються молодики з Русанівських дач.
— Правильно, порядні школярі в школу їздять на лімузинах, — жартує у відповідь зал. Зрештою обговорення проектів відкладають.
Землі під садки 1957 року виділяли на 25 років. Будувати можна було лише споруди для садового реманенту, каже головний архітектор. Зараз там з"являються нічні клуби й дискотеки. Тамтешні котеджі продають по $100–250 тисяч. Узаконення забудови дозволить продавати їх у кілька разів дорожче.



















Коментарі